HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Tým HC Galychanka Lvov pobývá a trénuje v Hodoníně

28.02.2022

Tým HC Galychanka Lvov, úřadující mnohonásobný ukrajinský šampion, soupeř hodonínských děvčat ve 2. kole EHF European Cupu, aktuálně se připravující na semifinálový dvojzápas se španělským týmem Rocasa Gran Canaria, od pondělního rána pobývá v Hodoníně. 

Od vzájemného dvojzápasu jsme se lvovským klubem nepřestali být v kontaktu, ve čtvrtek jsme spolu několikrát telefonicky mluvili, a v rámci dobrých vztahů jsme jim nabídli pomoc v době, kdy ukrajinská liga byla zrušena a tým se nemohl v klidu připravovat na svoje evropské pohárové semifinále. V sobotu ráno nás ředitel klubu požádat o pomoc oficiálně, rychle jsme připravili a poslali autobus na hraniční přechod do Ubľy, kde po mnohahodinových útrapách a čekání s vyřizováním formalit děvčata pěšky s taškami v ruce přešla hranici na území Slovenska.

Ačkoli hlavní trenér Vitalij Andronov musel musel zůstat doma, tým do Hodonína přijel jinak v téměř kompletním složení se všemi reprezentantkami, které na podzim hrály vítězné kvalifikační utkání proti Chorvatsku a se všemi klíčovými hráčkami, které dokázaly v poháru kromě Hodonína vyřadit také slovenské Michalovce, italský Brixen a faerský H71. 

Děkujeme Hotelu Krystal za pochopení situace, která vznikla, za vlídné přijetí a ubytování týmu v Hodoníně, aktuálně vedeme jednání o zajištění pobytu Ukrajinek na jihu Moravy, s představiteli místní i krajské samosprávy, s Českým svazem házené i s Národní sportovní agenturou.

rb

  

Zpět na aktuality