HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Velké povstání nedotáhly. Házenkářky Hodonína po boji podlehly Olomouci

28.02.2022

V prosinci dokázaly Olomouc zaskočit, v Českém poháru ji vyřadit. Blízko úspěchu byly hodonínské házenkářky proti Hanačkám i v sobotním domácím zápase mezinárodní ženské MOL ligy. I když výsledek otočily z 0:5 na 7:5, velké povstání nedotáhly a před vlastním publikem po velkém a dramatickém boji prohrály 25:27. 

Fanoušci sympatický výkon mladého celku i přes další domácí nezdar odměnily zaslouženým potleskem. Právě takto se hraje o body, bojuje o udržení v mezinárodní soutěži!

„V MOL lize jsme odehráli jedno z nejlepších utkání. Holky opravdu podaly velice dobrý a bojový výkon. Hlavně obrat z 0:5 na 7:5 proti silnému soupeři svědčí o nějaké sportovní a morální síle. Bohužel k tomu, abychom vyhráli, nám pořád ještě něco schází," ví manažer HK Hodonín Radek Bičan.  

Jihomoravanky po náročné sérii pěti zápasů, které odehrály v pouhých třinácti dnech, měly možnost si trochu odpočinout, na další těžký duel dobře potrénovat, nachystat se. 

Vstup do zápasu ale domácímu týmu vůbec nevyšel. Hodonín v 7. minutě prohrával už 0:5! 

„Začátek byl z naší katastrofální, úplně nám utekl. Bohužel jsme na začátku neproměnili nějaké šance a hlavně dva sedmimetrové hody. V tu chvíli to vypadalo na jednoznačnou záležitost Olomouce," přiznal Bičan.

Jenže domácí trenér Kořínek si vyžádal oddechový čas a družstvo zklidnil. 

Poté se jako mávnutím kouzelného proutku role obrátily. Slovácký celek se neuvěřitelně zvedl, začal Hanačky ničit a skóre otáčet. 

K obratu zavelela kapitánka Víchová, k ní se přidaly i Višňovská, Cygan a Bára Krejčíková. „V tu chvíli jsme byli rázem na koni. Děvčata viditelně ožila, začala si věřit. Bylo úžasné, jak se dokázaka zvednout. Naopak Olomouc v té chvíli vůbec nestíhala," všiml si zkušený funkcionář.  

Olomoucké hráčky jízdu soupeře ale přerušily, do přestávky si vzaly vedení zpět. V závěru první půle odskočilo hostující družstvo díky Sovové na 14:11.

„Je škoda, že jsme i kvůli nekoncentrovanosti inkasovali branku dvě vteřiny před koncem poločasu. To jsou věci, které se opakují. Byť jde o jeden gól, právě tyto maličkosti často vyrovnané duely rozhodují," míní Bičan. 

Hodonín se z úvodu zápasu poučil a do druhé třicetiminutovky vstoupil mnohem aktivněji. Góly střílely Krejčíková i Víchová, na 18:18 vyrovnávala ze sedmimetrového hodu Drexlerová. 

Zora si vzala vedení zpět díky Kuxové, za pár chvil už ale zase bylo srovnáno. 

Přetahovaná vygradovala až v závěru. Šťastnější díky přesnější koncovce nakonec byly Hanačky. 

„Zápas se rozhodoval už v prvním poločase. I když jsme se po nevydařeném začátku zvedly, body zase nemáme. Tým sráží neproměněné sedmimetrové hody i nějaké detaily ve střebě. Přitom druhý poločas jsme skvěle zvládli kondičně i po technické stránce. Bojovnost a morálky byly úžasné," chválil hráčky Bičan. 

Vyzdvihl nejen střelkyně, ale především výtečnou gólmanku Zichovou.  

Hostující celek díky důležitému vítězství vystřídal Plzeň na šestém místě tabulky, které mu v tuto chvíli zaručuje účast v play-off. Hodonín zůstává předposlední. 

Ženská MOL liga má nyní reprezentační přestávku. Hned po ní se hodonínské házenkářky představí v Šaľe. 

 

HK Hodonín - DHK Zora Olomouc 25:27 (11:14) 

Nejvíce branek: Víchová 7, B. Krejčíková a Višňovská po 6, Cygan 5 - Sovová a Kuxová po 5, Závišková a T. Fryčáková 4.

Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 2:2. Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3.

Diváci: 190.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz - Libor Kopl

Zpět na aktuality