HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Poločasové vedení bylo málo. Házenkářky Hodonína Písek ve druhém poločase kvalitu neudržely a těsně prohrály

13.02.2022

Chybělo jenom velmi málo, aby v záchranářských bojích urvaly dva cenné body, připsaly si důležité domácí vítězství. Házenkářky Hodonína ale nadějně rozehraný sobotní duel s Pískem hlavně kvůli nepřesné koncovce nedotáhly. zkušenějšímu jihočeskému soupeři podlehly po velkém boji 23:26 a v mezinárodní MOL lize si připsaly další, tentokrát docela nešťastnou porážku. 

Poslední ztráta Jihomoravanky hodně mrzela. „Protože jsme byli lepším týmem a jasného favorita místy přehrávali. Opravdu jsme sahali po vítězství, které jsme si bohužel nechali proklouznout mezi prsty,“ štve sportovního manažera Hodonína Antonína Střelce.

Slovácký celek se znovu mohl opřít o výbornou gólmanku Zichovou, slušně hrála i obrana. „Holky bojovaly, snažily se, hrály nadoraz,“ ocenil celý tým Střelec.

Problém však byla nepřesné koncovka. „Dostaly nás maličkosti,“ ví známý funkcionář.

Přitom Hodonín měl duel velice dobře rozehraný a skoro celý první poločas si držel těsný náskok. Vedení domácí hráčky nepustily ani po přestávce, Polka Cygan dokonce zvyšovala na 14:12.

Jenž pak přišel výpadek, Jihočešky se nadechly, třemi brankami v řadě výsledek otočily a náskok už uhájily.

„Písek patří k nezkušenějším družstvům v lize. Stačil mu pětiminutový úsek k tomu, aby utkání otočil. Přitom v té době jsme mohli vést mnohem větší rozdílem,“ míní Střelec.

„Měli jsme být na obou brankovištích ještě důslednější,“ ví dobře. „Vytvořili jsme si toho dost na to, abychom utkání dovedli do vítězného konce. Bohužel koncovka byla v některých případech špatná. Nedali jsme dva trháky, náskoky ze šestky. A pokud neproměníme takové příležitosti, těžko budeme podobné vyrovnané duely vyhrávat,“ přidává zklamaně.

Za nepříznivého stavu v závěru utkání už domácí tým nedokázal reagovat a velmi bojovné utkání těsně prohrál.

„Ale pro nás se ale nic nemění. Bojujeme dál,“ vzkazuje soupeřům.

Házenkářky Hodonína před sebou mají další perný týden. Už ve středu je čeká střetnutí v Plzni, v pátek pak doma v dohrávaném utkání přivítají Zlín.

A právě k tomuto duelu se Jihmoravanky upínají nejvíc. „Je lepší takto hrát a být v tempu, než pořád jenom trénovat. Fyzicky na tom nejsme špatně, proti Písku jsme  neodpadli,“ uvedl Střelec.

Věří, že při derby si do hlediště najdou cestu i fanoušci. Mladý tým totiž bude v klíčové záchranářské bitvě potřebovat pomoct publika. „S Pískem se v hledišti určitě netísnila hlava na hlavě, snad v pátek přijde víc lidí, tentokrát termínovou kolizi s hokejovým utkáním mít nebudeme, snad diváci budou v pátek naším sedmým hráčem,“ přeje si.

MOL liga žen, 18. kolo

HK Hodonín – Sokol Písek 23:26 (12:11)

Nejvíce branek: Víchová a Krejčíková 5, - Pokorná 10/3, Chlupová 5, Velková 4. Rozhodčí: Halda, Kosmák. Vyloučení: 6:5. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Diváci: 185. 

Zdroj: hodoninsky.denik.cz - Libor Kopl

Zpět na aktuality