HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Statečný výkon nestačil. Házenkářky Hodonína skončily v semifinále poháru

09.02.2022

Cesta hodonínských házenkářek v Českém poháru skončila těsně branami finále. Slovácký celek sice před Vánocemi zaskočil favorizovanou Olomouc, na Kynžvart už si ale v úterý večer nepřišel. I když oslabený hostující tým soupeře ze západních Čech dlouho trápil a celý první poločas vedl, o náskok hned po přestávce přišel a pak jen marně dotahoval. Jihomoravanky i přes prohru 17:28 zaslouží pochvalu, výsledek je pro ně až příliš krutý.

„Nemáme se za co stydět. Holky i v oslabené sestavě podaly velice dobrý výkon. Podržela nás výborná Zichová v brance, střelecky družstvo táhly Víchová s Višňovskou. Celý tým ale odehrál výborný poločas, skvělou partii. Přesto jsme do Kynžvartu odjížděli s určitými problémy a některé holky musely nastoupit se sebezapřením, den po návratu z karantény, domácí systém jsme na dlouho dobu vykolejili a soupeře trápili,“ uvedl sportovní ředitel HK Hodonín Antonín Střelec.

Hostujícímu týmu na západě Čech scházel nejenom trenér Kořínek, jenž má pracovní povinnosti, ale i několik důležitých hráček. Hodonín nemohl v poháru využít služeb Smějové a sester Krejčíkových, které coby hostující házenkářky zasáhly do soutěže v dresu jiného týmu.

Dlouhodobě mimo hru zůstává Kalinová, doma zůstala i Nováková. Drexlerová s Jastrábovou šly do zápasu po covidu bez tréninku. „Kvůli tomu bylo jasné, že tempo nemůžeme vydržet, že nám na konci střetnutí bude chybět síla. Na střídání jsme měli jenom dvě děvčata, kdežto soupeř měl více možností, jak do sestavy zasáhnout, protočit ji,“ uvedl Střelec.

I tak ale hodonínské házenkářky bojovaly a všechny táhly za jeden provaz. Slováckému celku náramně vyšel začátek, v deváté minutě vedl 5:2 a strnulí diváci v hale výrazně ztichli.  

Náskok si Jihomoravanky držely celý první poločas. Výrazný momentem přišel těsně před přestávkou, kdy Višňovská dostala dvouminutový trest. „V tu chvíli jsme vedli 11:9. Domácí tým ale do přestávku náskok stáhl, a jelikož jsme v oslabení hráli i po změně stran, výsledek v pokračující přesilovce otočil na svoji stranu,“ říká Střelec. „Bohužel od té chvíle jsme se nedokázali dost dlouho nakopnout, soupeřky nám utekly až na sedm branek", povzdechl si známý funkcionář.

Hostující družstvo se ale nesložilo a dál se rvalo o přijatelný výsledek. Ještě osm minut před koncem to bylo jenom o pět branek, Hodonínu ale fyzické i mentální síly velmi rychle ubývaly, Kynžvart si závěr v klidu pohlídal.

„I přes prohru jsme ukázali, že tým má charakter, vůli. Bohužel nás v naší hale stále provázejí následky tornáda, zranění Kalinové, bojujeme s covidem, řešíme další problémy. Komplikací je stále dost, přesto si myslím, že jsme udělali výbornou reklamu,“ prohlásil Střelec.

Zatímco Hodonínu druhé poločasy s Dunajskou Stredou, Michalovcemi i Slavií vyšly, tentokrát měl lepší úvodní část. Pokud chce v dalším zápasem MOL ligy proti Písku uspět i bodově, musí zvládnout kompletních šedesát minut.

Problém je také, že tým se vrátil domů o půl třetí ráno, řada hráček šla spát ještě později, takže důležitý bude hlavně odpočinek a regenerace.

„Věřím ale, že se nám podaří obnovit síly a dobře se nachystat. Písek chceme minimálně potrápit. Bude to však hodně náročné, protože soupeř má jeden z nejzkušenějších mančaftů v lize. Díky výhře nad Kynžvartem zamotal boje o play-off. Uričtě bude u nás chtít potvrdit jejich poslední úspěch. My se však nemáme čeho bát,“ uvedl Střelec.

Hodonínská sestava bude zcela jiná než v semifinále poháru. Vratí se Nováková i další děvčata, v karanténě prozatím zůstává Smějová. „Uvidíme ve čtvrtek a v pátek, jak to bude na tréninku vypadat. My všechno směřujeme k osmnáctému únoru, kdy doma hrajeme se Zlínem,“ dodává Střelec.

Semifinále Českého poháru žen -
Házená Kynžvart – HK Hodonín 28:17 (10:11)
Nejvíce branek: Königová 7, Patrnčiaková 5 – Víchová 5, Višňovská 4. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 1:3. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/2.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz - Libor Kopl

Zpět na aktuality