+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

HK HODONÍN – AHT HC TATRAN STUPAVA 33:14 (17:8)

08.11.2021

Druhé interligové vítězství pro házenkářky Hodonína! V desátém kole vyzvaly hráčky z jihu Moravy slovenského nováčka a na palubovku vyběhly s cílem vybojovat nesmírně důležité body. Úkol splnily na jedničku a do interligové tabulky zapsaly druhé dva body, už v desátém kole tak vyrovnaly svůj výkon z loňského ročníku.

Domácí vykročily do utkání pravou nohou, Klaudia Cygan se postarala o první gól zápasu a zanedlouho už zvyšovala na 3:0. V dresu Stupavy snižovala Hana Galková, na druhé straně se dvakrát prosadila Hedvika Nováková a po deseti minutách Laura Víchová zvýšila na 7:2.  Na střeleckou listinu se zapsala v patnácté minutě také Michaela Smějová, která zároveň vstřelila sedmnáctý gól domácího týmu. Do poločasu ještě snížila Adéla Horváthová, i tak byl ale náskok Hodonína výrazný. Navíc nadále rostl hned po hvizdu znamenající začátek druhého dějství, na 21:8 zvýšila opět Smějová. Poté se dvakrát prosadila Stupava, načež znovu mířily přesně Kalinová a Jadamíková. V devětačtyřicáté minutě se o poslední gól hostů postarala Diana Turčanová. Jubilejní třicátý gól Hodonína vstřelila Bára Krejčíková a devět minut před závěrným hvizdem upravila skóre na 30:14. Nejlepší střelkyní domácího celku byla s osmi góly Klaudia Cygan, po pěti brankách zaznamenala Laura Víchová a Nikola Kalinová, která střetnutí ukončila gólem na 33:14.

„Samozřejmě panuje spokojenost nejen s výsledkem, ale hlavně s přístupem všech hráček k zápasu. Soupeři jsme vlastně nic nedovolili a na každém postu jsme zahráli zodpovědně, to určitě potěšilo. Každá hráčka byla hladová po gólech a chtěla potvrdit, že naše výkony jsou letos nahoře, za což je chválím. Teď už ale musíme myslet na Kynžvart a zodpovědně se připravit na utkání, třeba se i pokusit o přerušení domácí neporazitelnosti našeho soupeře,“ mohl po delší době hodnotit vítězné utkání trenér Hodonína Antonín Střelec.

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš