Aktuálně z klubu

DHC SOKOL PORUBA – HK HODONÍN 30:25 (15:11)

04.11.2021

DHC SOKOL PORUBA – HK HODONÍN 30:25 (15:11)

Čtvrté vítězství pro ostravskou Porubu v této sezóně se urodilo v zápase s Hodonínem. Zlepšenou formu tak potvrdily domácí házenkářky, které vyhrály o pět gólů a opět se trochu přiblížily čelu tabulky. Hodonín naopak zůstává i po devíti zápasech na dvou bodech, druhé vítězství ale bude chtít získat hned v dalším kole na úkor poslední Stupavy.

Hodonín na úvodní góly domácích házenkář odpověděl, ve čtvrté minutě hlásila tabule stav 2:2, v desáté pak 4:3. Následovala ale vynikající pasáž domácích házenkářek, kterou začala Silvie Polášková, následně svými góly donutily Dybalová a Michalíková trenéra hostujícího týmu k oddychovému času. Ani po něm ale nepadaly góly jinam, než do hostující sítě, po zásahu Desortové vstřelila tři góly v řadě Silvie Polášková a po dvaceti minutách platil stav 12:4. Hrozivě vyhlížející první poločas ale dokázaly ještě hostující házenkářky zachránit. Laura Víchová a Petra Jadamíková snížily na 6:12, v závěrečné pětiminutovce první půle si rozdělily pět gólů Bára Krejčíková a Michela Smějová. I díky tomu prohrávaly nakonec házenkářky Hodonína po třiceti minutách jen o čtyři góly. I ve druhém poločase se držela při střelecké chuti Eliška Desortová a Silvie Polášková, která ve čtyřicáté minutě zvýšila na 21:15. Snížení zařídily Nováková a Smějová, Poruba se ale svého vedení nevzdávala. V dvaapadesáté minutě Hodonín snížil manko na tři góly, na 22:25 vstřelila gól Kornelia Malecka. Vítězství si ale domácí házenkářky bezpečně ohlídaly, Hana Maiwaelderová a Eliška Desortová společně zvýšily na 30:23. Na závěrečné dva góly Michaely Smějové „odpověděla“ Poruba dvěma červenými kartami, které už ale na výsledek neměly žádný vliv.

„Trochu nám trvalo, než jsme se dali dohromady. Náš soupeř dnes udělal méně chyb a za ty naše nás trestal. Předvedli jsme sice hezké akce, ale když máme možnost se vrátit do zápasu a pokusit se převrátit nepříznivý stav, dokážeme udělat věci, které nás pak sráží do kolen,“ hodnotil zápas stručně Antonín Střelec.

Rozhodčí: Valášek Mojmír, Vychodil Jaroslav