Aktuálně z klubu

HC PSG ZLÍN – HK HODONÍN 19:23 (8:10)

20.09.2021

HANDBALL PSG ZLÍN – HK HODONÍN 19:23 (8:10)

Po dvou porážkách na slovenských palubovkách přichází vítězství! Hodonín chtěl po zápasech s Michalovcemi a Dunajskou Stredou ve Zlíně zaútočit na body a plán mu vyšel dokonale. Zlín se téměř po celé utkání nedostal do vedení a už několik minut před koncem bylo jasné, že si Hodonín odveze z malého moravského derby své premiérové dva body domů.

Oba týmy do zápasu vstoupily neproměněným sedmimetrovým hodem, do dvoubrankového vedení se jako první dostal Hodonín, Claudia Cygan zvyšovala na 4:2. Prim v utkání hrály spíše obrany, po dvaceti minutách vyrovnávala za domácí Karolína Ševčíková ze sedmimetrového hodu na 5:5. Pak ale přišla série čtyř gólů do sítě Zlína, Michaela Smějová zvyšovala na 9:5. Do poločasu stihly domácí házenkářky už jen snížit na rozdíl dvou gólů. I ve druhém poločase se držel Hodonín v mírném náskoku, který navíc rostl. Po gólech Michaely Smějové proměnila sedmičku Nikola Kalinová a čtrnáct minut před koncem vedly hostující hráčky 16:11! Zlín na domácí palubovce body ztratit nechtěl a domácí opět stahovaly manko až na rozdíl dvou gólů, blíž se ale nedostaly. Laura Holincová upravila na 17:19, na druhé straně ale odpověděla Nikola Kaliková a Claudia Cygan, dvěma góly v závěru utkání rozhodla o vítězi Laura Víchová. Hodonín na hřišti Zlína vyhrál první utkání v letošním ročníku MOL ligy a opustil nejspodnější patra průběžného pořadí.

„Chtěl bych pogratulovat nadšeně bojujícímu soupeři k vítězství. Všech šestnáct hráček Zlína se dnes tohoto utkání nezúčastnilo. Pro mne je to obrovské zklamání. Rád bych se omluvil všem divákům v hale a můžu slíbit, že uděláme vše pro to, aby se tato blamáž již nikdy neopakovala,“ sypal popel na hlavu svému týmu kouč Ivo Vávra. Naproti tomu trenér Hodonína, Antonín Střelec, mohl po delší době hodnotit vítězný výkon svých svěřenkyň. „Vítězství je odměna všem za to, co dnes prožíváme. Zcela zasloužená výhra podpořená výkonem individualit, ale uhraná srdíčkem. Podržela nás brankářka Zichová a naše sázka na rozbití systému Zlína se vyplatila. Děkuji holkám za předvedený výkon, musíme ale zůstat na zemi. Doufám, že náš kočovný tréninkový proces brzy skončí a budeme se moci vrátit do naší haly.“