HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Hodoňanky budou hrát i příští rok MOL ligu. Cílem je udržet perspektivní kádr

11.06.2021

Osmadvacet zápasů, dvě výhry. Na papíře nevypadá bilance hodonínských házenkářek v uplynulém ročníku MOL ligy zrovna lichotivě. Vedení klubu ale netroubí na poplach. Je si vědomo toho, že velmi mladý tým potřebuje čas. A už v příští sezoně by mohly být Hodoňanky svým soupeřům nebezpečnější.

Zatímco výsledkově to bylo špatné, v herním projevu se našly důvody k mírnému optimismu. To platilo i pro závěrečné zápasy ve skupině play-out, kde si Hodoňanky připsaly šest proher. „Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedosáhli na nějaké body, ale odehráli jsme s jednou výjimkou dobré zápasy. Sportovně se tým zvedl, součinnost hráček se zlepšovala, rostla herní kvalita. Stále jsme dávali velký prostor mladým hráčkám, trpělive jsme pracovali s postem rozehrávačky, zkoušeli jsme, těšily nás stabilní výkony brankářek, výkonnostně byl vidět progres třeba sester Krejčíkových nebo Sáry Drexlerové, která nakonec dostala pozvánku i do juniorské reprezentace, která se připravuje na červencové mistrovství Evropy ve Slovinsku. Máme nejmladší tým v lize, věříme, že trpělivost nám přinese slibnou budoucnost. Není možné, aby všechny kluby jen hráčky nakupovaly, někdo musí i vychovávat, to je cesta, kterou bychom se chtěli ubírat i do budoucna, aby celá jihomoravská házená byla hrdá na svůj vrcholový klub a těšila se z jeho úspěchů a jeho nelehké působení v nejvyšší soutěži byla ochotná podporovat,“ tvrdí předseda klubu Radek Bičan. 

Už je jisté, že i v příštím ročníku budou hrát Hodoňanky nejvyšší soutěž, v níž vedle nejlepších českých týmů nastupují i špičkové celky ze Slovenska. Hlavním úkolem pro vedení klubu je udržení současného perspektivního kádru. „Naším cílem je, aby nikdo neodešel. Chceme udržet i hráčky, které u nás byly na hostování. To se týká i dvou polských házenkářek Cygan a Malecké, které se postupně aklimatizovaly a byly platnými členkami týmu. Novou tváří by měla být juniorská reprezentantka Míša Smějová z brněnských Bohunic, která už s námi ale delší dobu trénuje, mluvíme i o dalších jménech, obecně ale chceme stavět především na hráčkách z jižní Moravy,“ doplnil Bičan.

Momentálně mají hodonínské házenkářky volno, k začátku přípravy na novou sezonu se sejdou až 13. července. Herním vrcholem letního období by měl být Slovácký pohár, který klub pořádá za účasti velmi kvalitních soupeřů ze zahraničí od 11. do 15. srpna. Do Hodonína přijede polský tým Korona Kielce, maďarský Érd HC, běloruský BNTU-BelAZ Minsk Reg., německý Frankfurter HC a také házenkářky pražské Slavie.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz Antonín Zabloudil

Zpět na aktuality