HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Hodoňanky čeká play-out. V květnu odehrají šest zápasů

12.04.2021

Sobotní prohrou ve slovenské Šale zakončily házenkářky HK Hodonín základní část mezinárodní MOL ligy. Nyní je čeká téměř měsíční zápasová pauza a po ní šest zápasů ve skupině play-out.

Dlouhodobou část nejvyšší soutěže českých a slovenských házenkářek ukončily Hodoňanky na poslední dvanácté příčce s pouhými dvěma výhrami v sezoně. "Loni v létě jsme měli možná smělejší plány, ale hned od začátku sezony jsme se potýkali s problémy. V přípravě s německým Lipskem se zranila Kalinová, po prvním zápase nám další klíčová hráčka Gärtnerová oznámila, že už nadále nebude za Hodonín hrát a začátkem října nám totéž sdělila i i Salašová, která u nás hostovala z Olomouce a níž jsme na post střední spojky hodně počítali. Naše mladé hráčky si zvykaly na tempo nejvyšší soutěže, ze začátku se musely aklimatizovat a trochu rozpohybovat i dvě naše polské posily. Řešili jsme to vše za pochodu, ale ne všechno bylo určitě špatně. Odehráli jsme řadu dobrých zápasů, někdy nám k bodům chybělo i trochu štěstí. A především naše mladé hráčky získaly spoustu cenných zkušeností. Snažíme se být pozitivní, vždyť velká část kádru má pod dvacet roků a některé hráčky jsou věkem ještě dorostenky," připomněl nízký věkový průměr týmu předseda klubu Radek Bičan.

Některé týmy ještě čekají v dubnu dohrávky základní části, poté se soutěž rozdělí na českou a slovenskou část. V té české budou hrát první čtyři družstva o titul a další čtyři ve skupině play-out. V té se Hodonín potká se Zlínem, Pískem a Plzní. Podle předběžného kalendáře by se měly Hodoňanky v prvním utkání představit ve středu 5. května na zlínské palubovce. "Je škoda, že do té doby nemůžeme hrát žádné přátelské zápasy. Tento týden jsme zvolili trochu volnější regenerační režim, ale od příštího už budeme trénovat naplno. Ve skupině play-out se započítávají body ze základní části, takže pro nás budou důležité zejména souboje s Plzní, která skončila těsně před námi, každou minutu každého z těchto šesti utkání chceme hrát naplno," poznamenal trenér Antonín Střelec.

I kdyby však skončily hodonínské házenkářky po nadstavbě v tabulce poslední, neznamenalo by to automaticky sestup. Naopak je velmi reálná šance, že mezi elitou zůstanou. "O účastnících MOL ligy rozhoduje každý rok Exekutiva, takže v této chvíli nemůžeme s jistotou tvrdit, jak to bude. Máme ale velkou chuť pokračovat i příští rok v MOL lize. Myslím, že jako jeden z mála klubů se snažíme vychovávat mladé hráčky, pracovat chceme především s hráčkami z regionu, domníváme se, že děvčata mají společně solidní perspektivu do budoucna," uvedl Bičan.

Přestože tým čeká ještě šest květnových zápasů, vedení klubu už myslí na příští sezonu a snaží se budovat konkurenceschopný kádr. "Chceme se vyvarovat chyb z loňska, kdy se nám naše plány rozpadly jako domeček z karet. Co nejdřív chceme mít jasno o tom, kdo v týmu zůstane a také jednáme s eventuálními posilami. Nebylo by od nás nyní taktické prozrazovat konkrétní jména, protože jednání ještě probíhají. Zatím to ale vypadá dobře, myslím, že od léta dokážeme v Hodoníně složit zajímavý a sportovně kvalitní kádr," prohlásil optimisticky trenér Střelec.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz Antonín Zabloudil

 

 

 

 

Zpět na aktuality