+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Velká zkušenost. Hodoňanky mají za sebou těžký trojzápas

06.04.2021

Hodně náročný trojzápas během sedmi dnů mají za sebou házenkářky HK Hodonín. V mezinárodní MOL lize se v průběhu šesti dnů utkaly se třemi špičkovými slovenskými týmy. Sice v domácím prostředí, ale v poměrně dost oslabeném složení.

Pro mladý hodonínský celek to byla především obrovská zkušenost. Už při pohledu na tabulku bylo jasné, že jakýkoliv bod z posledních tří duelů by byl malým zázrakem. Zatímco Hodonín je v Interlize na dvanácté příčce, tak Michalovce jsou druhé, Dunajská Streda třetí a Šala sedmá. Navíc jihomoravskému celku chyběla ve všech třech duelech Nikola Kalinová a posledních dvou také Simona Višňovská, proti Dunajské Stredě nemohla nastoupit ani Bára Krejčíková: "Pro nás to určitě byla škola, vždyť na hřišti musely trávit většinu času sedmnácti až osmnáctileté hráčky, byla to pro každou z nich velká sportovní zkušenost," uvedl trenér Antonín Střelec.

Papírově nejvyrovanější měl být první duel s Duslem Šala. Jenže v něm hodonínským házenkářkám vůbec nevyšel úvod zápasu, po němž prohrávaly 2:9. V dalším průběhu však sehrály vyrovnanou partii, poločas 13:19, konečný výsledek 25:36 přesto vypadal jednoznačně. "Holky bych za výkon pochválil. Jen škoda chyb v úvodu utkání, které soupeř nekompromisně trestal. Ten výsledek určitě není adekvátní dění na hřišti, ale hraje se na góly," doplnil Střelec.

Sestava a branky: Rehušová, Zichová, Čižmářová - Drexlerová 5/2, Zálešáková, Cygan 7/1, Jadamíková 1/1, Pospíšilová, B. Krejčíková 3, Nováková 2, Višňovská, Vavroušková 3, L. Krejčíková 3, Malecka 1.

Vstup do utkání se hráčkám z Hodonína nepovedl ani v utkání s Dunajskou Stredou, děvčata obdržela tvrdou lekci v prvním poločase, který prohrála vysoko 3:20, ke cti jim však slouží, že se nesložily a naopak výrazně zlepšeným výkonem po přestávce manko snížily na konečných 17:30. "Základní lajna soupeře v čele s nejlepší brankářskou ligy, to je velká síla. Ale i tak jsme to nezabalili a když nás začala držet Rehušová v brance, zavelela Drexlerová ke zteči branky soupeře," poznamenal Střelec, jenž vyzdvihl její dobrý výkon okořeněný pěti brankami.

Sestava a branky: Rehušová, Zichová, Novotná - Drexlerová 5/2, Zálešáková 2, Tvrdoňová, Cygan 1/1, Jadamíková, Pospíšilová, Nováková 3, Vavroušková 3, L. Krejčíková, Malecka 3.

Poslední duel v roli hostujícího týmu s "domácí" Iuventou Michalovce byl také jednoznačnou záležitostí, ačkoli ve 20. minutě favorit vedl pouze 10:7. Závěrečnou desetiminutovku první půle a úvodní desetiminutovku druhé půle ovšem děvčata z východního Slovenska zvládla bravurně a konečný výsledek zněl 36:13. To ovšem nebylo žádní překvapení, protože Michalovce zatím v celé sezoně prohrály jediné utkání a aktuálně s Mostem soupeří o první příčku tabulky a vítězství v soutěži.

Sestava a branky: Zichová 1, Novotná - Poláchová 1, Drexlerová 1, Cygan 5, Jadamíková 1, Pospíšilová, B. Krejčíková 1, Nováková, Vavroušková 1, L. Krejčíková 2, Malecka, Fleková.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz Antonín Zabloudil