+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Hodoňanky doplatily na tyčky a oslabení. Ve Zlíně vyhrály jen poločas

26.03.2021

V dohrávce 18. kola mezinárodní MOL ligy navzdory dobrému výkonu prohrály házenkářky HK Hodonín ve Zlíně 21:25 a zůstaly na poslední příčce tabulky.

Zápas ve Zlíně se pro hostující tým dlouho vyvíjel slibně. dokonce ještě v poločase svítil na tabuli stav 11:12. Těsné vedení však Hodoňanky po přestávce ztratily, když doplatily na neproměňování brejků a především na neuvěřitelné množství střel do brankové konstrukce a také na časté vylučování. Rozhodčí jim udělili celkem šest dvouminutových trestů a Klaudia Cygan dokonce viděla červenou kartu. Nejlepší střelkyní poraženého celku byla se sedmi brankami Nikola Kalinová.

"Utkání se nevyvíjelo dle našich představ, z přemíry snahy jsme kupily chyby a hrály zbrkle, neproměnily šance. Začátek druhého poločasu jsme zvládly na výbornou, kvalitní a trpělivou obranou jsme se dostaly až do pětibrankového vedení a to si už do konce zápasu pohlídaly," uvedla pro oficiální stránky České házené trenérka Zlína Hana Kolářová.

Na hostující lavičce vládlo po zápase zklamání. „Dnes nevyhrál lepší tým, spíš šťastnější. Jedenáct nastřelených tyčí a fakt, že jsme celý druhý poločas hráli v oslabení, sehrály v utkání významnou roli. Držela nás stejně jako v posledních zápasech Zichová v brance, hráli jsme dobře kombinačně pod taktovkou Kalinové, výborní byli pivoti. Ale nakonec zvítězila “protláčená” domácích. Prohra mrzí, protože si myslím, že jsme byli lepším týmem. Ale liga ještě nekončí, bojujeme dál,“ okomentoval utkání hodonínský kouč Antonín Střelec.

Sestava a branky: Rehušová, Zichová, Čižmářová - Drexlerová, Tvrdoňová 1, Cygan 2, Jadamíková 2, Pospíšilová, Kalinová 7/3, B Krejčíková 2, Nováková, Višňovská 2, Vavroušková 3, L. Krejčíková 2, Malecka.

Družstvo Hodonína nyní čeká náročný program, během sedmi dnů odehraje Hodonín na domácí palubovce hned tři těžké zápasy se slovenskými soupeři. V sobotu 27. března přivítá od 16 hodin Slovan Duslo Šala, v úterý 30. března od 17.30 DAC Dunajská Streda a ve stejném čase se příští pátek (2.4) střetne s Iuventou Michalovce.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz Antonín Zabloudil