+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Hráčkám se začíná zúročovat trpělivá práce v tréninku

10.03.2021

Hodonínské házenkářky mají za sebou týden plný házené, během kterého sehrály tři utkání MOL ligy.

HK Hodonín - DHC Sokol Poruba  23:32 (9:16)

Po nucené přestávce způsobené covidovou karanténou se tým ve čtvrtek 18. února opět vrátil k trénování, úspěch v Plzni byl tou nejlepší motivací pro nejbližší utkání MOL ligy v domácím prostředí s Porubou.

Severomoravanky jsou bezesporu kvalitnějším týmem než Plzeň, hodonínské hráčky si přesto v utkání dokázaly dokázaly vytvářet množství šancí, bohužel, jejich vlastní střelecká nedůslednost a výborné zákroky Hany Mučkové v brance byly příčinou toho, že hostující trenér Vávra mohl se svými svěřenkyněmi hrát poměrně poklidné utkání. Po úvodní vyrovnané desetiminutovce (3:4) se do hlav hodonínských děvčat opět vkradl herní, střelecký a mentální výpadek, v následující čtvrthodině nabídly děvčatům z Ostravy pohodlné zvýšení skóre (6:15). Skutečnost, že poté se i za takto nepříznivého stavu dokázaly ve druhém poločase vrátit do zápasu, změnily a zpřesnily svoje kombinace a podařilo se jim náskok hostů zkorigovat (ve 45. minutě 17:22), je důkazem toho, že i s takto zkušeným soupeřem lze hrát aktivní a vyrovnanou hru, bohužel, nedokázaly ve svém snažení úspěšně pokračovat a vytrvat, závěrečná desetiminutovka opět patřila děvčatům ze severní Moravy.

Neproměnit v utkání MOL ligy čtyři 7m hody je luxus, se kterým se v kombinaci se zbytečnými technickými chybami a mnohdy ukvapenou nepřipravenou střelbou jen těžko dá pomýšlet na úspěšný výsledek.

Sestava a branky: Zichová 1, Rehušová, Novotná - Drexlerová 4, Cygan 2, Jadamíková 3, Pospíšilová 1, Kalinová 6/2, B. Krejčíková 3, Nováková 1, Višňovská, Vavroušková 1, L. Krejčíková, Malecka 1, Fleková.

HK Hodonín - ŠŠK Prešov  24:19 (12:11)

Pouhé čtyři dny měly hodonínské hráčky na odpočinek a na přípravu k dalšímu důležitému utkání MOL ligy, nešťastná porážka v poslední minutě o jediný gól z Prešova byla pro všechny tou nejlepší motivací k tomu, aby dva body zůstaly na jihu Moravy.

Úvodní minuty nemohly být lepší (4:1), poté však soupeř po deseti minutách skóre srovnal (4:4) a začala tvrdá bitva o každý míč, o každou střeleckou pozici, hrála se rychlá a dramatická házená s řadou příležitostí na obou stranách. V těchto okamžicích se stal jedním z důležitých faktorů hodonínského úspěchu výkon brankářky Zichové (50% úspěšnost) a také třeba skutečnost, že tentokrát všechny 7m hody byly úspěšně proměněny, na rozdíl od děvčat z východního Slovenska. S chutí zahrály Cygan i Višňovská a příjemným překvapením pro všechny byl výborný výkon Lucie Krejčíkové, autorky šesti velmi důležitých branek, pochvalu si ovšem zaslouží celý tým za velmi kolektivní a poctivě odvedený výkon, ve kterém není malých rolí.

„Utkání jsme rozjeli skvěle, vypracovali jsme si vedení 4:1, ale zase nás chyby srážely na zem a Prešov se velmi důraznou hrou vrátil do hry. Byl to spíš boj obran a utkání určitě rozhodly brankářky, kdy Zichová s 50% úspěšností jasné zastínila hostující brankářky. Navíc hosté spoléhali jen na své útočné trio Vargová, Vagaská, Šutranová, kterému ale v závěru už docházely síly,“ popsal trenér Hodonína Antonín Střelec rozhodující aspekty zápasu a ještě doplnil: „Důležité bylo, že jsme si vrátili těsně před poločasem vedení zpět, ale i tak si ani jeden tým nedal nic zadarmo. Díky tomu, že jsme mohli oproti soupeři střídat, bylo jasné, že utkání se rozhodne až v posledních minutách. Děkuji celému týmu, že nechal na hřišti duši.“

Sestava a branky: Zichová, Rehušová, Čižmářová - Drexlerová, Cygan 5, Jadamíková, Pospíšilová, Kalinová 4/2, B. Krejčíková 1, Nováková 3, Višňovská 4, Vavroušková 1, L. Krejčíková 6, Malecka, Fleková.

HC DAC Dunajská Streda - HK Hodonín  29:25 (17:10)

Komplikace s autobusem hodonínským hráčkám náladu v sobotu ráno nezkazila, trenér Střelec tak dostal možnost pro uspořádání teambuildingu na téma, kdo a jak pojede. Až na malé detaily akce dopadla na výbornou, dokonce se nikdo po cestě neztratil, celý tým si našel také čas i na krátkou romantickou exkurzi lesem a rákosím po polních cestách v okolí bratislavského Slovnaftu.

V mírně pozměněné sestavě ale hráčky v červeném do utkání nevstoupily ideálně, v nejsilnějším možném složení děvčata ze Žitného ostrova v 10. minutě vedla 8:1 a rychle tak přinutila trenéra Střelce vytáhnout první time-out. Obě lavičky prostřídaly sestavy a hra se poněkud vyrovnala, děvčata z Hodonína se začala prosazovat i střelecky, závěrečné minuty první půle třímaly otěže hry v rukou více Moravanky (ve 24. minutě 14:4, v čase 29,50 16:10).

Ještě ve 38. minutě domácí hráčky držely desetibrankový náskok 23:13, ve velmi pěkném a slušně hraném utkání nakonec ale uhájily „jen“ čtyřbrankové vítězství, hodonínské hráčky v žádném okamžiku nesklonily hlavy a aktivně bojovaly o každý míč až do závěrečného hvizdu velmi dobře pískající dvojice rozhodčích Bočáková - Jánošíková.

"V Dunajské Stredě jsme se setkali s úžasně přátelskou atmosférou, ale taky s jedním z nejlepších týmů MOL ligy. Pro náš tým to byla skvělá škola, kdy jsme chtěli jít ze zápasu s hlavou nahoře. A myslím, že se to povedlo zejména v druhém poločase, který jsme vyhráli 15:12. Zbavujeme se respektu a každá hráčka hraje na krev. Jsme “mlaďoši” a takový zápas bychom potřebovali každý týden, vždyť skoro třicet minut se na palubovce potkávaly čtyři naše sedmnáctileté hračky, které vsítily soupeři osm branek. Jsem samozřejmě spokojený, i po prohře se dá chválit a děkuji i Dunajské Stredě a místnímu komentátorovi i TV za komentář, do kterého zapadlo i dámské duo arbitrů," těšilo trenéra Hodonína Antonína Střelce.

Trenér domácích Viktor Debre byl po utkání také spokojený: "Magabiztos győzelmet arattunk. A mérkőzés az első 15 percben eldőlt, mert nagy előnyt szereztünk. Utána a mérkőzés hátralévő idejében a fiatalok kaptak lehetőséget. Akkor már hullámzóvá vált a játékunk, és az ellenfelünk ezt jól kihasználta, és így szorosabbá tudta tenni a mérkőzést"  zhodnotil krátce výkon svých svěřenek.

Sestava a branky: Zichová, Rehušová - Drexlerová 4/1, Zálešáková, Tvrdoňová, Cygan 5/3, Jadamíková, Pospíšilová 2, Kalinová 6/1, B. Nováková 2, Višňovská 1, Vavroušková 1, L. Krejčíková 4, Malecka.