HK Hodonín

+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Covid zasáhl, derby se Zlínem bylo odloženo

23.02.2021

Covidový zásah přišel v nejméně vhodnou chvíli. Právě když hodonínské házenkářky po první výhře v sezoně nabraly zdravé sebevědomí před prestižním duelem ve Zlíně. Dvě hráčky však měly pozitivní nález na koronavirus, a tak utkání bylo z preventivních důvodů odloženo na 20. března.

KONEČNĚ VÝHRA

Až ve čtrnáctém utkání letošního ročníku mezinárodní MOL ligy se Hodoňanky dočkaly prvního vítězství, když vyhrály na plzeňské palubovce přesvědčivě o pět branek. „Konečně jsme se dokázali soustředit celých šedesát minut. Výhra v Plzni by měla děvčata povzbudit. Bylo vidět, že to pro ně byla úleva. Věřím, že ještě potrápíme řadu soupeřů,“ hýřil po zápase optimismem trenér Antonín Střelec, který věřil, že jeho tým potvrdí zlepšenou formu hned v dalším kole ve Zlíně.

Jenže k utkání nakonec nedošlo. „Dvě naše hráčky měly pozitivní test na covid. Navíc některé holky bydlí spolu, takže hrozilo rozšíření nákazy. Proto jsme raději na několik dnů přerušili tréninky a se Zlínem se domluvili na odložení zápasu,“ informoval o aktuální situaci Střelec.

„Všechny ostatní hráčky i realizační tým byli negativní, ale z preventivních důvodů jsme sami sebe tak trochu izolovali. Přeložení utkání se Zlínem nebylo zase takovou komplikací, horší by to bylo třeba s Prešovem. Minulý čtvrtek jsme byli opět na testech, které dopadly dobře, takže od té doby jsme obnovili běžný tréninkový proces,“ poznamenal předseda klubu Radek Bičan.

Poslední víkend měl mít hodonínský tým v soutěži stejně volno, další zápas ho čeká až tuto sobotu, kdy doma od 16 hodin hostí Porubu. K dispozici by už měly být i dvě původně pozitivní hráčky, pokud projdou kontrolními testy po uplynutí desetidenní osobní karantény...

Větším problémem by neměl být ani několikadenní tréninkový výpadek. „Naopak si myslím, že by to holkám mohlo i pomoct, když si trochu odpočinuly. To ale neznamená, že nic nedělaly, ležáky jsme z nich neudělali. Všechny hráčky, které byly negativní, dostaly své individuální úkoly, jak se udržovat v kondici,“ upozornil hodonínský kouč.

NEJISTÁ BUDOUCNOST

Celá letošní sezona je vinou pandemie koronaviru hodně zvláštní, ostatně jako v drtivé většině sportů. „Třeba v první lize se stihla odehrát asi jen čtyři kola a teď všichni čekají, co bude dál. Naše soutěž se snad alespoň nějak dohraje, ale také moc nevíme, na čem jsme, o účastnících MOL ligy každoročně vždy rozhoduje Exekutiva ČSH, my se v každém případě musíme snažit dohrát sezonu co nejlépe. Určitě se chceme ale do dalšího ročníku nejvyšší soutěže přihlásit. To je pro nás priorita! Věříme, že se nám už podařilo stabilizovat náš mladý tým, který by měl nabité zkušenosti prodat v dalších letech. Chceme házenou v Hodoníně posunout do vyšších pater, zapojit do spolupráce celý region Slovácka.“ odhodlaně prohlásil Antonín Střelec.

Zdroj: hodoninsky.denik.cz Antonín Zabloudil

Zpět na aktuality