+420 724 014 816 hkhodonin@seznam.cz

Aktuálně z klubu

Hodonínské házenkářky zlomily prokletí

07.02.2021

Již v několika utkání  sahaly Hodonínské házenkářky MOL lize po bodech i se silnými soupeři, ale nikdy nedotáhly slibně rozjeté partie do vítězného konce. Proto odjížděly na půdu ambiciózní Plzně s jasným cílem, aby body putovaly na Moravu.

Podle toho probíhala i příprava, rozbor utkání na videu, pohovory, osobní úkoly. Rozhodně se bylo z předcházejících zápasů co poučit. Sebejisté domácí hráčky jsme zaskočili od samého začátku kdy jsme daly jasně najevo že utkání v Hodoníně a  zejména jeho výsledek se nebude opakovat. Hodonínské hráčky se mohly opírat o vynikající Zichovou v bránce a fungující obranou činnost která eliminovala domácí střelkyně. Taktovku hry převzala Kalinová ke které se postupně přidávaly všechny hráčky a domácí si s kombinační taktickou hrou Moravanek nevěděly vůbec rady. Proto poločasové skóre 6:12 ve prospěch Hodonína odpovídalo dění na hřišti.

Do druhého poločasu zněl tedy jasný úkol nepodlehnout náskoku a vydržet koncentraci, aby se neopakoval vývoj z předešlých utkání (zejména nešťastný zápas v Prešově 23:22). Tentokrát bylo vše jinak Kalinová si velmi dobře řídila hru svých spoluhráček a obrana dál přiváděla dál soupeřky k zoufalství. Skóre narůstalo jen na straně Hodonína které bylo až 9 brankové a to ještě z řádu šanci Hodoňanky neproměnily i tak si mohly Hodonínské házenkářky vychutnat závěrečné ovace a radost z vítězství 20:25.

"Konečně jsme zvládli všechno, skvělý brankář, obrana a hlavně srdíčko nás přivedlo k zaslouženým bodům můžeme jen litovat, že naše soustředěnost která nás dnes zdobila nepřišla už dříve, celý tým včetně všech z lavičky zaslouží absolutórium. Holkám děkuji za předvedený výkon", dodal po utkání spokojený trenér Střelec.

Sestava a branky: Zichová, Rehušová, Novotná - Drexlerová 1, Cygan 3, Jadamíková 1, Pospíšilová 1, Kalinová 5/3, B. Krejčíková, Nováková 2, Višňovská 5, Vavroušková 6, L. Krejčíková 1, Malecka, Fleková.