Hodonínské házenkářky se v první lize žen rozjely

Nováček soutěže zaznamenal třetí výhru v řadě a v tabulce se posunul už na třetí příčku. Svěřenkyně trenérů Reného Gärtnera a Mariána Šupíka zvítězily v Porubě nad domácím béčkem 41:24. Třinácti brankami se blýskla slovenská kanonýrka Annamária Birkušová.

Sokol Poruba B - HK Hodonín  24:41 (11:22)

Sestava: Nejezchlebová, Blažková - Brablcová 1/1, Tóthová 6, Kováčiková 5, Dubničková, Jastrábová, Pospíšilová 5, Kalinová 2, Birkušová 13/2, Nováková 5, Višňovská 3/1, Bydžovská, Budayová 1.

Pochvalu za výkon však zaslouží celý hodonínský tým. Jihomoravanky odehrály v Ostravě výborné utkání. Hostující celek si na začátku střetnutí vypracoval několikabrankový náskok, který s přibývajícími minutami navyšoval. Po prvním poločase vedl Hodonín rozdílem jedenácti gólů.

Družstvo střelecky táhla zmiňovaná Birkušová, v koncovce se však dařilo i Tóthové s Kováčikovou. Sehrané slovenské trio doplňovaly pivotka Pospíšilová s mladou křídelnicí Novákovou.

Jihomoravanky po přestávce své vedení v klidu navyšovaly, nakonec si domů odvezly pohodovou výhru 41:24.

„Výsledek odpovídá dění na palubovce. Od začátku utkání jsme měli zápas pevně ve svých rukou. Holky si dobře zahrály, zastřílely. Za výkon je trenéři zaslouženě chválili,.“ uvedl hodonínský manažer Radek Bičan.

Ambiciózní tým nyní čeká těžší soupeř. Slovácký celek doma v sobotu vyzve vedoucí Slavii VŠ Plzeň. Atraktivní duel začíná ve sportovní hale TEZA ve 13.30.